Biserica parohială are nevoie de sprijin material

Viața parohiei August 28, 2014

În primăvara anului 2010 au început lucrările de reconsolidare la Biserica "Sfântul Ierarh Nicolae". Orice ajutor, fie el cât de mic, este binevenit.

În primăvara anului 2010 au început lucrările de reconsolidare la Biserica "Sfântul Ierarh Nicolae". S-au efectuat săpături la minus doi metri, s-a extins pridvorul, s-a zidit în perimetrul Sfântului Altar şi al apsidelor şi s-a început ridicarea unei turle laterale deasupra pridvorului. Pentru ca aceste lucrări de construcţie să avanseze este nevoie de sprijinul credincioşilor, întrucât cheltuielile pentru materiale şi pentru manoperă sunt destul de ridicate. Orice ajutor, fie el cât de mic, este binevenit. Numele celor care ajută de reabilitatea bisericii Sfântului Nicolae va fi pomenit la Sfântul Jertfelnic.